Porselen Lamina Uygulamaları

Özel olarak hazırlanan ve dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan porselen diş tasarımlarıdır. Ağız içi ölçülerin alınması ile başlar. Çıkarılan modele laboratuvarda test uygulaması yapılır. Doktor ve hasta çıkarılan model üzerinde karar verdikten sonra dişler işlem için hazırlanır. Önce geçici kaplamalar hastanın dişleri üzerine yapıştırılır, uyum sorunları gözlemlenir. Son düzeltmeler yapılır ve esas porselenler hazırlanır. Lamine porselen dişler özel bir uygulama ile yapıştırılır. 

Porselen Laminate Veneer Nedir?.

Estetik diş hekimliği tedavilerinden biri olan porselen laminalar, estetik bir gülümsemeye yardımcı olmak için dişlerde hiç aşındırma yapılmadan ya da minimum seviyede aşındırma yapılarak dişlerin ön yüzlerine yerleştirilen ince porselen kaplamalardır. Diş görünümüne en yakın sonucu sunan porselen materyalinden üretilen laminalar ile diş renginde, konumunda, boyutunda ve şeklinde çarpıcı değişiklikler yapılarak etkileyici bir gülümsemeye ve daha beyaz dişlere kavuşmak mümkündür..

Ayrıca dişler arasında bulunan boşluklarda, dişlerdeki çapraşıklıklarda ya da olması gerekenden kısa olan dişlerin uzatılarak daha genç ve dinamik bir görünüm kazandırılmak istendiğinde hastalar tarafından ortodontik tedavi tercih edilmediğinde porselen laminalar ile hastanın estetik beklentileri karşılanmış olacaktır.

Planlama

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam et dignissim nulla. Pellentesque non efficitur massa. Morbi sit amet quam ac magna eleifend consequat. Nunc nec tristique sem, vitae accumsan nunc. Phasellus dictum mollis erat at maximus. Nunc fermentum sapien eu eros accumsan, vitae efficitur ligula interdum. Nunc auctor porta mi. Aenean non tristique sem. Quisque eu lorem neque. Pellentesque non tincidunt felis. Etiam tincidunt mauris sit amet suscipit rutrum. Nunc imperdiet arcu non sapien tincidunt, eu aliquam nunc eleifend.

Hemen Randevu Alın!
Hemen Randevu Alın!

İSÜ Dent’ten hızlıca randevu almak için T.C. veya yabancı kimlik numaranızı giriniz.